Petje

Saška Kolarič je svoje glasbeno izobraževanje začela z igranjem na harmoniko v Glasbeni šoli Ormož. Srednjo šolo je obiskovala v Mariboru, kjer  je pričela  s študijem solopetja pri profesorici Jolandi Korat. Njena ljubezen do umetnosti in glasbe jo je po maturi peljala na Visoko šolo za glasbo in uprizarjajočo umetnost v Gradcu. Leta 1986 je z odliko diplomirala in si pridobila naziv Magistra artium.
Dodatno se je izobraževala pri  priznanih opernih pevcih in glasbenikih: Norman Shatler, Brigite Fassbander, Bernarda Fink, Edita Gruberova... Osrednjo vlogo v njenem izobraževanju pa je  odigrala bolgarska mezzosopranistka in dolgoletna članica Dunajske državne opere, Margarita Lilova.
Saška Kolarič je sodelovala z Ljubljansko opero, kjer je solistično nastopila  v vlogi Janka (E. Humperdinck: Janko in Metka), Cherubina (Mozart: Figarova svatba) in Kuharčka (A. Dvorak: Rusalka).Trinajst let je bila redni profesor petja na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, danes pa svoje znanje posreduje mladim pevcem v Glasbeni šoli Škofja Loka. Rada prepeva in koncertira doma in v tujini (Avstrija, Bolgarija, Alžirija, Čile...).

Datum objave: 3. 9. 2018
Nazaj na prvo stran  | Puštalski grad  | Šolski prostori  | Organi šole  | Učitelji v šolskem letu 2018/2019  | Urniki skupinskega pouka v šolskem letu 2018/2019
Vpis v glasbeno šolo  | Publikacija šole  | Obrazci  | Pravilniki  | Sodelovanje s starši
Katalog informacij javnega značaja