Pihala, trobila, tolkala

SAKSOFON:
TROBILA:
TOLKALA:

Jaka Strajnar (1978) je akademski glasbenik tolkalec in profesor tolkal. Leta 2005 je diplomiral na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani pri prof. Borisu Šurbku. Jazz tolkala je študiral na Koroškem deželnem konservatoriju v Celovcu pri prof. Erichu Bachtaeglu. Izpopolnjeval se je pri različnih evropsko in svetovno priznanih tolkalcih in bobnarjih (John Beck, Katarzyna Mycka, Matthias Phillipzen, Ney Rosauro, Martin Drew, Clemens Marktl ...). Tolkala poučuje na Glasbeni šoli Škofja Loka, kjer tudi vodi tolkalno skupino Otroci ritmov in big band Jazz je kul bend.  S skupino Jazz station je leta 2009 na Melodijah morja in sonca osvojil prvo nagrado. Deluje v številnih glasbenih zasedbah, kjer uspešno popularizira tako tolkala kot tudi jazz glasbo. Kot promotor Schlagwerk cajonov po Sloveniji izvaja številne cajon delavnice, dejaven pa je tudi kot aranžer, saj njegove priredbe izvajajo tudi orkestri v tujini. Leta 2011 je izdal prvo slovensko tolkalno zbirko Svet bobnov.

Datum objave: 1. 10. 2018
Nazaj na prvo stran  | Puštalski grad  | Šolski prostori  | Organi šole  | Učitelji v šolskem letu 2018/2019  | Urniki skupinskega pouka v šolskem letu 2018/2019
Vpis v glasbeno šolo  | Publikacija šole  | Obrazci  | Pravilniki  | Sodelovanje s starši
Katalog informacij javnega značaja