Vpis v glasbeno šolo

Razpis za vpis novih učencev za šolsko leto 2017/2018 bo objavljen v začetku maja 2017 na oglasni deski glasbene šole in na spletni strani.

Vpis BREZ sprejemnega preizkusa - do zapolnitve mest

• Predšolska glasbena vzgoja:
             starost otrok: 5 let

• Glasbena pripravnica:
              starost otrok: 6 let

• Plesna pripravnica:
             starost otrok: 6 do 8 let

Sprejemni preizkus za vpis v 1. razred:  število mest je omejeno

• klavir, harmonika, violina, violončelo, viola, kitara, kljunasta flavta, flavta, klarinet, saksofon, trobenta, pozavna, rog, tuba, tolkala, diatonična harmonika in balet

Pogoji za vpis:

Primerna starost in glasbene ter fizične dispozicije za igranje inštrumenta, ki jih kandidat dokaže na sprejemnem preizkusu.

KLAVIR 7 do 9 let
HARMONIKA 7 do 9 let
VIOLINA 7 do 9 let
VIOLONČELO 7 do 9 let
VIOLA 7 do 9 let
KITARA 7 do 9 let
KLJUNASTA FLAVTA 7 do 9 let
FLAVTA 7 do 10 let
KLARINET 7 do 10 let
SAKSOFON 7 do 10 let
TROBENTA 8 do 11 let
POZAVNA 9 do 11 let
ROG 8 do 11 let
TUBA 11 do 18 let
TOLKALA 7 do 10 let
DIATONIČNA HARMONIKA 9 do 11 let

• orgle

Pogoji za vpis:

Primerna starost in glasbene ter fizične dispozicije za orgle, kar kandidat dokaže na sprejemnem preizkusu ter uspešno zaključeni najmanj štirje razredi klavirja in nauka o glasbi.

ORGLE 11 do 18 let

• petje

Pogoji za vpis:

Primerna starost in glasbene ter fizične dispozicije za petje, ki jih kandidat dokaže na sprejemnem preizkusu.

PETJE 15 do 20 let

• balet

Pogoji za vpis:

Primerna starost in ustrezno razvite elementarne plesne sposobnosti in fizične dispozicije, ki jih kandidat dokaže na sprejemnem preizkusu.

Ples

Priporočljiva starost
BALET 9 do 10 let (deklice)
10 do 12 let (fantje)